LEŚNIÓW (ŻARKI)

JASNA GÓRA

email: pdm.osppe@gmail.com

GOSPODARZ XIV PDM

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej

Leśniowska 99

42-310 Żarki

Stowarzyszenie Paulińskie Dni Młodych

ul. o. A. Kordeckiego2

42-225 Częstochowa

SPRAWDŹ DOJAZD

Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika

Paulińskie Duszpasterstwo Młodych

COPYRIGHT @2023 PAULIŃSKIE DUSZPASTERSTWO MŁODYCH

11 marca 2024

Z MIŁOŚCIĄ WYBRANI,
Z NADZIEJĄ POSŁANI 

Z miłością wybrani, z nadzieją posłani

W dniach 8-10 marca 2024 roku na Jasnej Górze odbyło się spotkanie organizatorów i uczestników Paulińskich Dni Młodych (PDM) pod hasłem "Z miłością wybrani, z nadzieją posłani". W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób należące do duszpasterstw paulińskich, ale i nie tylko. Była również grupa z Chorwacji i Słowacji.

Modlitwa i słowo Boże w centrum wydarzenia

Wspólna modlitwa brewiarzowa, Eucharystia, słowo wygłoszone przez o. Dariusza Kropacza OSPPE, warsztaty komunikacji “Effatha”, oraz Apel Jasnogórski, a po nim nocne czuwanie PDM to buduje naszą wspólnotę. Doświadczamy żywej wiary, prawdziwej relacji z Panem Jezusem i poznajemy Jego ogromną miłość względem nas. Uświadamiamy sobie, że jako młodzi ludzie nie jesteśmy sami w Kościele. Poznajemy nasze siostry i braci, którzy mimo swych słabości kroczą tą samą ścieżką. 

Budowanie więzi

Spotkanie nie było jednak tylko okazją do modlitwy, ale również do integracji. Mieliśmy wiele okazji do poznania się nawzajem, rozmowy i wspólnej radości m.in. gra w siatkówkę i planszówki.

Rozesłanie

Zjazd zakończył się Mszą św. w Bazylice, której przewodniczył o. Piotr Łoza OSPPE. Tego dnia poznaliśmy hasło XIV Paulińskich Dni Młodych, które odbędą się w Leśniowie w dniach 15-21 lipca 2024r., a brzmi ono “NA BARKACH NADZIEI”. Letnie spotkanie ma formę biwaku namiotowego, łączącego trzy dni rekolekcji i trzy dni rekreacji. Przeżywany jest w duchu lectio divina, czyli bardzo osobistego rozważania Pisma Świętego.

Zapraszamy na XIV Paulińskie Dni Młodych!

Jeśli jesteś młodym człowiekiem szukającym głębszej relacji z Bogiem i chcesz doświadczyć prawdziwej wspólnoty, to XIV Paulińskie Dni Młodych są właśnie dla Ciebie! Więcej informacji o PDM można znaleźć na stronie internetowej oraz na naszych mediach społecznościowych.