Paulińskie Dni Młodych to zjazd młodzieży organizowany przez Zakon Paulinów. W tym roku  XIV PDM w dniach od 15 do 21 lipca będziemy przeżywać pod hasłem: "Na Barkach Nadziei".

Odwołując się do słów papieża Franciszka, który zachęca nas do refleksji nad nadzieją wypływającą z Ewangelii i wiary w Jezusa Chrystusa, będziemy rozważać obecność tej Nadziei, którą jest Chrystus we współczesnym świecie, w naszym życiu oraz w jaki sposób Pan Bóg zaprasza nas abyśmy dzieli się jej doświadczeniem na co dzień z innymi.

Uczestnicy mieszkają pod namiotami, co jest również wspaniałą przygodą. Jest to okres odpoczynku od trudów dnia codzienności, oraz czas spędzony z drugim człowiekiem na rozmowie i zabawie. Całemu wydarzeniu towarzyszy modlitwa, pogłębiająca relacje z Bogiem.

Przez pierwsze trzy dni, które skupione są na kontemplacji Słowa Bożego metodą Lectio Divina i adoracji Najświętszego Sakramentu, ojciec duchowny zjazdu - o. Szymon Zaufal OSPPE będzie prowadził nas do osobistego odkrywania co Bóg chce pokazać każdemu z nas z osobna.

Kolejne dni przeznaczone są na odpoczynek - odbywają się gry i zabawy na terenie obozu, a także wędrówki po okolicy.

Podczas Paulińskich Dni Młodych stałymi punktami dnia są: Eucharystia, Liturgia Godzin, codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu - w Namiocie Spotkania, Lectio divina - rozważanie i dzielenie się Słowem Bożym.

Szczegółowy program XIV Paulińskich Dni Młodych pojawi się wkrótce.

Najbliższe 

XIV Paulińskie Dni Młodych

odbędą się w Żarkach - Leśniowie 
przy klasztorze nowicjackim oraz Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin.

LEŚNIÓW (ŻARKI)

JASNA GÓRA

email: pdm.osppe@gmail.com

GOSPODARZ XIV PDM

Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej

Leśniowska 99

42-310 Żarki

Stowarzyszenie Paulińskie Dni Młodych

ul. o. A. Kordeckiego2

42-225 Częstochowa

SPRAWDŹ DOJAZD

Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika

Paulińskie Duszpasterstwo Młodych

COPYRIGHT @2023 PAULIŃSKIE DUSZPASTERSTWO MŁODYCH